MarbleHost.com - nejlepší zahraniční webhosting?

MarbleHost.com – nejlepší zahraniční webhosting?

„Kvalitní webhosting může znamenat rozdíl mezi úspěšným a zkrachovalým online projektem.“

Abraham Lincoln

Ačkoliv se historické zdroje rozcházejí v názoru, zdali autorem tohoto citátu je skutečně Abraham Lincoln, hlavní myšlenka zůstává platná. Pokud to se svým online projektem myslíš vážně, asi nebudeš dvakrát nadšený/á z představy, že:

 • Každý hosting může mít občas výpadek. Ty špatné je mívají nechutně často.
 • Existují superlevné hostingy, které dokáží cenu stlačit dolů tak, že na 1 server umístí tolik klientů, až se stránky začnou načítat extrémně pomalu. To má mimo jiné negativní vliv na SEO.

Kromě toho se dají pokazit stovky nejrůznějších nastavení nebo nedbat na bezpečnost, až jednoho dne hostingový server někdo hackne.

Já jsem si kdysi dávno, jak na českých, tak na některých zahraničních hostinzích, také zažil své. A tak jsem se v roce 2005 rozhodl založit svůj vlastní – MarbleHost.com.

Ač jakožto provozovatel webhostingové služby ti nemohu dát 100% nezaujatý pohled na věc, pokusím se s maximální možnou objektivností shrnout důvody, proč se ti vyplatí zvážit hosting na MarbleHost.com.

Takže chceš-li si udělat vlastní názor, vrhněme se na to.

8 důvodů, proč zvážit hostování svých stránek na MarbleHost.com

Navštívíš-li MarbleHost.com, asi ti neunikne, že nabízí několik webhostingových plánů. Ty se liší hlavně počtem domén, které zde můžeš hostovat (od jedné až po nekonečně mnoho).

Veškeré hostingové plány, včetně toho nejlevnějšího, zahrnují všechny níže popsané vychytávky.

1. I cvičená opice zvládne vytvořit web, blog či e-shop

Jestliže to zvládne i cvičená opice, ty to musíš dát levou zadní, ne? 🙂

OK, teď vážně. Na MarbleHost.com máš k dispozici 2 nástroje, díky nimž vytvoříš prakticky jakýkoliv online projekt:

 • Instalátor aplikací: S jeho pomocí automaticky nainstaluješ populární PHP skripty. S nimi zvládneš udělat profesionálně vypadající web, blog, diskusní fórum, fotogalerii či e-shop bez jakýchkoliv znalostí programování.
 • Nástroj na vytváření webů: Vybereš šablonu, zadáš pár informací o stránkách a tento nástroj ti udělá základní strukturu webu. Následně si upravíš texty a obrázky, popř. vytvoříš vlastní sekce. Vše online, bez jakéhokoliv kódování.

2. Zapomeň na omezení

Podíváš-li se na zahraniční nabídky, určitě ti neujde, že hodně firem nabízí neomezený prostor na disku. MarbleHost.com jde v tomto směru ještě o kousek dál.

Kromě neomezeného diskového prostoru se nemusíš starat ani o množství přenesených dat. Ani zde neexistuje žádný limit.

Mnoho neomezených webhostingů limituje počet souborů na disku a/nebo množství dat, jež můžeš uložit v MySQL databázi. Na MarbleHost.com je i toto neomezené.

3. Na jedné doméně postavíš neomezeně webů

V ovládacím panelu na tebe čeká online správce domén. Z mraků funkcí, jež nabízí, se ti pravděpodobně bude hodit možnost vytváření bezplatných subdomén.

Co to jsou subdomény a k čemu jsou dobré?

Představ si, že máš zaregistrovanou doménu domena.com. Vytvoříš si zdarma subdomény (někdy také nazývané domény 3. řádu) jako blog.domena.com, forum.domena.com a eshop.domena.com. Poté si na první subdoménu nainstaluješ blogovací skript, na druhou diskusní fórum a na třetí internetový obchod. Zprovozníš tak 3 různé weby, aniž bys platil/a za 3 domény.

4. Bezpečnost je až na prvním místě

Ať již rozjedeš web pomocí jakéhokoliv skriptu, vždycky existuje riziko, že v něm bude bezpečnostní díra. Stalo se to mnohokrát i těm nejlepším programátorům a stávat se to bude dál.

S tím nic nenaděláš. Můžeš však předejít případným následkům.

MarbleHost.com používá vychytávky jako ModSecurity, díky nimž zamezí většině pokusů o hacknutí tvých stránek. Stačí, když se po čase podíváš do log souborů a najdeš tam různá podezřelá volání skriptů, jež evidentně pochází od robotů. Následně to porovnej s ModSecurity logy a uvidíš, že drtivá většina těchto útoků byla zablokována.

Samozřejmě nic není neprůstřelné. Ovšem rozdíl mezi MarbleHost.com, který tě ochrání před téměř 100 % útoků a hostingem s nižšími bezpečnostními standardy, ti ušetří hodně stresu.

5. Můžeš si vybrat z datacenter v různých koutech světa

Své stránky můžeš hostovat v datových centrech umístěných v následujících zemích:

 • USA
 • Velká Británie
 • Finsko
 • Austrálie
 • Bulharsko

6. Ani pokročilí uživatelé nepřijdou zkrátka

Stejně jako téměř každý poskytovatel webhostingu i MarbleHost.com nabízí PHP a MySQL. Tím to však nekončí.

U PHP si můžeš vybrat z různých verzí – vždy budeš mít k dispozici jak tu nejnovější, tak i ty několik let staré.

Prostřednictvím ovládacího panelu snadno změníš základní nastavení PHP jako třeba memory_limit nebo max_execution_time. Ta méně používaná pak zedituješ přímo v php.ini.

Patříš-li mezi uživatele, jimž něco říkají výrazy jako Perl a Python, pak věz, že i tyto technologie zde najdeš.

7. Dvojí zálohování – v datacentru a na Dropbox či Google Drive

Špatné webhostingy nezálohují vůbec. Ty ještě horší tvrdí, že ano, ale když zálohu potřebuješ, zjistíš, že se jaksi někam zatoulala. Těhle firem naštěstí na trhu moc neoperuje.

Pak tu jsou takové, co zálohují. Pokud se však rozhodneš své soubory obnovit, musíš to řešit s podporou. Někdy si za to nechají i připlatit.

A pak tu je pár takových jako MarbleHost.com:

 • Zálohy najdeš ve svém hostingovém účtu.
 • Potřebuješ-li obnovit soubory, zvládneš to na pár kliknutí.
 • Navíc si můžeš nechat dělat vzdálené zálohy na Dropbox nebo na Google Drive.

8. Funguje to

Možná si říkáš, že tohle by mělo být samozřejmostí. Jestli jsi však vyzkoušel/a pár různých hostingů, jistě mi dáš za pravdu, že tady často bývá kámen úrazu.

Každý hosting má nějaká bezpečnostní nastavení. Na jednu stranu určitě nechceš, aby ti web někdo hacknul. Na druhou stranu ti bude naprd webhosting, který aplikuje tolik bezpečnostních omezení, že ti na něm každou chvíli něco nebude fungovat.

Na MarbleHost.com se bezpečnost neřeší stylem Zabij bobra, zachráníš strom. Důraz se klade na to, aby bezpečnostní opatření jako ModSecurity nebo Outgoing Connections tě nijak neomezovaly. A hlavně – pokud by k tomu přes veškerou snahu někdy došlo, můžeš to prostě vypnout. Ať už dočasně kvůli nějaké hodně specifické operaci nebo napořád.

Podtrženo, sečteno – svůj hostingový účet máš pod kontrolou ty, ne on tebe.

…a navíc podpoříš rozvoj tohoto blogu

Ty získáš pořádnej hosting s perfektním poměrem kvalita/cena.

Já, místo, abych naháněl klienty pomocí PPC a podobných strategií, budu moci ušetřený čas věnovat psaní nových článků.

A když se mi v komentářích pochlubíš webem, který u mě hostuješ, investuju do kvalitní sangrie a připiju na tvé zdraví 🙂

Takže – vybereš si hostingový plán a vytvoříš si svůj web, blog či e-shop?

Online kurz zdarma

Nauč se vydělávat pomocí vlastních stránek či blogu

Spousta lidí se živí online. Někteří i dost slušně. Chceš se stát jedním z nich? Emailový kurz na míru dle tvých zkušeností a znalostí. Zdarma. Jdeme na to?

Napsat komentář

*
*
*
*